Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi ÖZCAN'a veda Yemeği

26 Aralık 2016
Yorumlar 0
26 Aralık 2016, Yorumlar 0

Bilecik 1. Organize Sanayi Bölgesi ve Sanayi Üniversite İşbirliği Derneğinin ortaklaşa görev süresi dolan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan’a veda yemeği düzenlediler.

Açılış konuşması yapan Bilecik 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yusuf Şubaşı, bu gecenin ayrı bir hassasiyeti olduğunu belirterek, “Rektör hocanın fikir ve düşüncelerinden biraz daha istifade edelim diye bu geceyi tertipleme düşüncesinde olduk. Söylenecek çok söz var. Bürokratlarla sanayiciler, ilimiz, memleketimiz, Bilecik için hep birlikte koca bir yıl ter döktük, çalıştık ülkemiz ekonomisine, memleketimize, Bilecik’imize büyük istifadeler sunmaya çalıştık. Bilecik’te tarih değişti, büyük üniversite kuruldu. Bu üniversite Bilecik’imize yaşam politikasını değiştirdi. Bilecik’te artık yürürken farklı bir şekilde şehir oluştu. Bu bacasız sanayide, üniversitemizin 20 binlere yaklaşan bir öğrenci potansiyeli ile ilimize katılan sayın rektörümüze biz ne kadar teşekkür etsek azdır. O ve ekip arkadaşlarına hepsine çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sanayi İş Birliği Derneği Başkanı Levent Özdağ ise, rektör hocaya övgü dolu sözlerle bahsederek, değerli hocam, ilk olmak zordur. Ama yaşadığı zorluklardan sonra hatırlanan hep ilklerdir. Emin olun ne Bilecik sizi unutacak, ne de burada ki sanayiciler sizi unutacak. Ne bize ön ayak olan, bize hedef gösteren derneğimizin kurulmasında, fikrinizi ve manevi desteğinizi hiç eksik etmediğiniz derneğimiz sizi hiç unutmayacak. Bugün hakkınızda ufak bir araştırma yapayım dedim. Acaba hocam hakkında ne yazıyor diye.  Ekşi sözlükte çok hoşuma giden iki şey vardı. Birisinde herhalde öğrenciniz ‘Biraz önce dersinden çıktığım ton, ton hoca’ bir tanesinde de şöyle yazıyordu herhalde televizyon programında sizi izlemiş arkadaşın biri ‘Ya bütün tarihçiler muhafazakardır ama bu adam çok başka konuşuyor ‘ diye yazıyordu. Bu her şeyi anlatıyor. Hocam ilimize değer kattınız. Bizlere değer kattınız. Sanayimize değer kattınız. Derneğimizin kuruluşuna öncü oldunuz. Biz sizleri unutmayacağız. Umarım siz de yeni görevinizde, yeni gittiğiniz yerde bizleri unutmazsınız” dedi.

Düzenlenen akşam yemeğine Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Can, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Baro Başkanı Halime Aynur, İl Jandarma Komutanı Jandarma  Albay Alper Sır, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, POMEM Müdürü Sadettin Aksoy, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Uzun, Bilecik 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Mehmet Arslan, kurum müdürleri Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan’ın dostları katıldı.

Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arslan ve Sanayi İş Birliği Derneği Başkanı Levent Özdağ tarafından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan’a plaket ve hediye takdimi yapıldı. Yapılan sohbetlerle akşam yemeği sona erdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir