Diğer Hizmetler

DİĞER HİZMETLER

Bölgemizin TEKNİK HİZMETLER kadrosunda 17 kişi görev yapmaktadır. Bölgemizdeki iş kolları İtfaiye, çevre ve teknik hizmetler olmak üzere 3 kolda toplanmaktadır. Teknik Hizmetler binasında 1 adet 8 ton pis su kapasiteli vidanjör bulunmaktadır.  Ayrıca sulama ve diğer hizmetler için Bölge Başkanlığımız tarafından 10 ton kapasiteli traktör ile taşınır tip sulama tankeri yaptırılarak sanayicilerin hizmetine sunulmuştur. Bölgemizdeki arıtma tesisi, su hatlarının bakım ve onarım çalışmaları ve çevresel hizmetlerde kullanılmak üzere 1 adet 10 tonluk ve 2 adet 5 tonluk römork alımı yapılmıştır. Bölgemiz asfalt yolların temizlenmesi amacına yönelik traktöre asılır tip 1 adet süpürge makinası bulunmaktadır.

Bölgemizin çevre hizmetlerinde 3 adet motorlu tırpan, 1 adet motorlu bıçkı, 2 adet  çapa makinası, 1 adet pülverizatör, 2 adet çim biçme makinası, 1 adet motorlu budama makinası mevcuttur. Bu makine ve aletler ile ilkbahar-yaz-sonbahar-kış sezonlarında zirai çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bölge içindeki karasinek ve sivrisinek zararlılarına karşı ULV tip ilaçlama makinası temin edilmiştir. Bölgemiz işlerinde kullanılmak üzere 3500 kg 4,5 metre asansör forklift bulunmaktadır.

Bakım onarım hizmetlerinde toplam 7 personel görev yapmaktadır. Elektrik bakım onarım haricindeki tüm hizmetler (arıtma tesisi dahil) 7 gün 24 saat boyunca tüm katılımcılarımızın hizmetindedir.  Bölgemiz içerisinde kullanılmak üzere 1 adet Dacia Stapway marka ve 1 adet Fiorino Combi Pop araç bulunmaktadır. Ayrıca ISUZU marka 4 kapılı açık kasa pikap da bunların arasında yer almaktadır. 2 adet TD.110 Beygirlik New Holland Marka Traktör ve önlerinde kepçe aparatı, yine traktöre takılan kar küreme bıçağı aparatı ve Otomatik Tuzlama aparatı mevcuttur. Bölgemiz içerisinde  ihtiyaçlar doğrultusunda Paktaş marka teleskobik sepetli vinç bulunmakta olup, Bölgemiz firmalarının talepleri doğrultusunda hizmet vermektedir.

Makine kiralama hizmetlerinde toplam 11 adet araç bulunmaktadır. Bu araçlar ile Bölge içindeki tüm firmalara 7/24 hizmet verilebilmektedir.

Organize Sanayi Bölgemizin Giriş ve çıkışları Otomatik OGS ve HGS Sistemli Otomatik kapı açılımı ile çalışmaktadır.

Bölge içerisinde belirli noktalara konulan 50 adet kamera sistemi sayesinde Bölge içerisi 7/24 kayıt altına alınmaktadır.

Bölgemiz Özel Güvenlik firması tarafından görevli personeller günde 5 kez gece ve gündüz olmak üzere belirlenen 32 noktaya devriye atmaktadır.